Nedávno jsem jen tak brouzdal netem a narazil jsem na velice zajímavý technologický počin, který mi dosud unikal. Jedná se o dvojčinné písty do tlumičů (2 stage pistons), které kladou větší odpor při stlačení pístu (compression) a naopak menší odpor při opačném chodu (reboud). Díky tomu dokáže podvozek efektivněji udržovat kontakt mezi koly a dráhou. Technologie samotná není novinkou. Písty vyrábí např. RPM pro modely E-Maxx a Slash a princip funkce je popsán na jejich stránkách. Pro podvozky Caster existuje varianta, kterou vyrábí a distribuuje přímo jeden z jezdců Team Caster Racing (v nabídce má písty pro Kyosho, Team Durango, Losi a za patřičnou cenu je schopen vyrobit i písty „na míru“) pod značkou RCshox.

Cena dvojčinných pístů pro Caster Fusion je $30 + (mně zatím neznámé) poštovné.

Celé to vypadá velice zajímavě a ohlasy jsou více než pozitivní. Je to jedna z úprav, která by rozhodně stála za vyzkoušení. Více na fóru RCtech.

 Zanechat komentář

(required)

(required)

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

   
© 2011 Caster Racing Fusion EX-1 Suffusion theme by Sayontan Sinha
„O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak.“ Jan Werich