Slyšíme to pořád. Kastle z lexanu. Co to ale je – ten Lexan?

Lexan je značka, obchodní název, stejně jako je Ariel značka pracího prášku. Ve skutečnosti jde o materiál – polykarbonát (PC), který patří mezi termoplastické polymery (termoplasty), a je tedy vhodný ke tváření za tepla, především pak ke vstřikování a lisování. Polykarbonát má několik dobrých vlastností, které ho předurčují jako materiál vhodný i pro výrobu karoserií RC modelů. Mezi tyto vlastnosti patří především odolnost proti nárazu a tepelná odolnost. Pokud vás náhodou napadne vyrábět si karoserie doma vakuováním, tak vězte, že právě díky tepelné odolnosti není polykarbonát pro vakuování úplně nejvhodnější. Použít se samozřejmě dá, ale je nutné ho před vakuováním zahřát na poměrně vysokou teplotu. V našich končinách se nejlépe shání plné polykarbonátové desky značek Makrolon a Lexan, které je vhodné pro „naše“ účely vybírat v tloušťce 0.75-1mm v závislosti na velikosti produktu.

Tento mikropříspěvek je jen předskokanem krátkého seriálu, ve kterém budu popisovat výrobu vlastní karoserie v domácích podmínkách a A do Z.

 Zanechat komentář

(required)

(required)

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

   
© 2011 Caster Racing Fusion EX-1 Suffusion theme by Sayontan Sinha
„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich